Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Elektronikus Képzési Oktatási Rendszer
 új logó   

Üdvözöljük a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Elektronikus Képzési Oktatási Rendszerének oldalán!

Ezen az oldalon érhetők el az NBT által kiírt képzések és rendezvények a bűnmegelőzésben érintett pedagógusok, rendőrök, civil szereplők, partnereink és más érdeklődők számára.

Az EKOR használatát ismertető kézikönyv letölthető innen.
Képzéseink

Az alábbi táblázatokban az iconra kattinva jelentkezhet aktuális képzéseinkre.A jelentkezéshez belépés vagy regisztráció szükséges.

Megoldásfókuszú események
Megoldásfókuszú online események 


A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Megoldásfókuszú beszélgetésvezetés néven új képzést hirdet pedagógusok, rendőrök, bűnmegelőzési és közigazgatásban dolgozó szakemberek számára. A megoldásfókuszú beszélgetésvezetés tréning elvégzését követően lehetőség van részt venni a Megoldásfókuszú vezetés- és tárgyalástechnika képzéseken  is, mely azonban ráépülő képzés, így csak azok jelentkezését tudjuk elfogadni, akik az alap Megoldásfókuszú beszélgetésvezetés képzésen már részt vettek.
A Megoldásfókuszú események tovább bővültek szupervízióval és csoportos csendes coachinggal. Az alkalmakat folyamatosan hirdetjük, és online tartjuk.  
Cím
Helyszín
Ideje
Jelentkezés vége
Megoldásfókuszú szupervízióZoom alkalmazás - online2025. jan. 14.2025. jan. 10.
Megoldásfókuszú visszajelzés - Woww módszer a gyakorlatbanZoom alkalmazás (online)2025. jan. 22.2025. jan. 8.
Megoldásfókuszú beszélgetésvezetés - tárgyalástechnika 3. modulZoom alkalmazás - online2025. febr. 5. - 6.2025. jan. 22.
„Időzített bombák” az iskolában

„Időzített bombák” az iskolában
(magányos elkövetők a köznevelési intézményekben)
 

A továbbképzés célja, hogy a résztvevők ismerjék meg a magányos elkövetők fogalmát. A személyiség tipológia segítségével váljanak képessé arra, hogy felismerjék, milyen értékek határozzák meg az egyént, milyen belső szükségletei lehetnek. Ismerjék meg a Közlés fogalmát, jelentőségét, formáit, a mobilizációs indikátorokat. Váljanak képessé a figyelmeztető viselkedéses jelzések és a valódi fenyegetés ismertető jegyeinek felismerésére. A résztvevők ismerjék meg az elkövetővé válás folyamatát, az elkövetéshez vezető út pszichodinamikáját, az iskolai lövöldözők jellemzőit. Tanulják meg, hogy hogyan lehet felmérni a kockázat mértékét, váljanak képessé arra, hogy kockázatbecslést és helyzetelemzést végezzenek. Tanulják meg, hogy mit kell tenni gyanú esetén, hogyan és honnan tudnak információkat szerezni, mikor és kit kell értesíteni. Váljanak képessé arra, hogy gyanú esetén adekvát kérdéseket tegyenek fel, és időben megtegyék a szükséges lépéseket.
Cím
Helyszín
Ideje
Jelentkezés vége
„Időzített bombák” az iskolában (magányos elkövetők az oktatási intézményekben) - BudapestNBT Oktatóterem (1078 Budapest, István utca 23-25.)2025. febr. 4. - 6.2025. jan. 17.